SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap: Ödemesi yapılan siparişlerin hazırlık süreci maksimum 15 iş günüdür. Kargoya verildikten sonra, teslim edilmesi süresi adresinize göre 1-3 iş günüdür. Nakliye firmasında taşıma esnasında olabilecek hatalardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Siparişi verdiğiniz günden bir sonraki iş günü, siparişinizin 1. iş günüdür. Hafta sonları, resmi tatiller iş günlerine değil değildir.
Cevap: Maksimum 30 derece ağartıcılı deterjan kullanmadan yıkanmalıdır. Renkli çamaşırlar için satılan sıvı deterjanlardan kullanmanız gerekir. Bu yıkama talimatına uyulduğu takdirde ürünlerinizde bir sıkıntı yaşamazsınız. Haftalık olarak yapılan baskılar rastgele seçilerek yıkama testlerimizden geçirilmekte olup, yaklaşık 5 markanın deterjanları ile test edilmektedir. Test ettiğimiz başlıca deterjanlar; Persil sıvı deterjan, Unibaby sıvı deterjan, Perwoll sıvı deterjan.
Cevap: Hayır, maalesef test ettiğimiz üzere bu deterjanların bir çoğu ağartıcı içermekte olup, kumaşın ve baskının deforme olmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple kesinlikle sadece renkli çamaşırlar için uygun olan sıvı deterjan öneriyoruz.
Cevap: Baskı yaptığımız yöntem herhangi bir kimyasal kullanılmadan yapılan bir baskı türü olduğu için hassastır. Kullandığımız baskı yöntemi ile sadece pamuklu kumaşlara baskı yapabilmekteyiz. Karşılaştığımız en ciddi problem baskının solmasından ziyade pamuklu kumaşın zarar görmesidir. Kumaş yıkama esnasında herhangi bir etkenden dolayı zarar görebilir. Bunda etkili olabilecek sebepler;

    • Yüksek derecede yıkama yapılması,
    • Çamaşır makinenizin kalitesi veya ayarları ile ilgili farkında olmadığınız bir problem,
    • Kullandığınız deterjanın ağartıcı içerip içermemesi,
    • Bölgenizde kullanılan şehir suyunun kireç miktarının fazla olması.

Tüm bu sebepler veya bu sebeplerden bir kaçı kumaşın zarar görmesine yol açabilir. Kumaş zarar gördüğü takdirde baskı size solmuş gibi görünecektir. Ancak aslında zarar gören kumaş olduğu için kumaş üzerindeki baskı da zarar görmektedir. Tüm şartlar elverişli olmasına rağmen pamuk kumaş kullanıldıkça ve yıkandıkça zamanla deforme olmaktadır. İlk yıkama sonrası maksimum yüzde 20 civarında solma olağandır.

Cevap: Sadece sitemizde bulunan görsellerin baskısı yapılabilir. Sitemiz dışında görsel talepleriniz için whatsapp yada instagram üzerinden bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
Cevap: Hayır. Hiç bir tasarımın dijital formatı paylaşılmamaktadır.
Cevap: Yazılmasını istediğiniz isimde kullanılan harfler, kullandığımız her yazı karakterine uygun olmayabilir. Bu sebeple biz istediğiniz isime göre en uygun yazı karakterine göre seçim yapmaktayız. Bu sebeple görselde görünen yazı karakteri ile birebir baskı alınmayabilir. Baskı öncesi ön onay isteyebilirsiniz yada sipariş esnasında yazı karakteri ile ilgili isteklerinizi not düşebilirsiniz. Aksi takdirde zaman kaybetmemek adına kullanılacak yazı karakterini biz seçmekteyiz. Tasarımlar ise üründen ürüne ebatlar değiştiği için boyutsal ve şekil olarak değişebilmektedir.
Cevap: Penye ürünler ve dokuma ürünler farklı makina ve boyalarla üretimi yapılmaktadır. Bu sebeple aynı tasarımda penye ve dokuma ürün almış olsanız da arasında baskı renkleri farklılık gösterebilir. Ekru penye ürünler ile ekru dokuma ürünler arasında kumaş rengi(ekru tonları) farklılık gösterir. Beyaz penye ürünler ile beyaz dokuma ürünler arasında kumaş rengi(beyaz tonları) farklılık gösterir. Kumaş tipleri ve dokuma tezgahları farklı olduğu için iki kumaş tipinde renkler birebir olması mümkün değildir.
Cevap: Kanun gereğince kişiye özel hazırlanmış, özel ölçüye göre hazırlanmış ve isim yazılı veya işlemeli ürünlerin iadesi yada değişimi mümkün değildir. İade yada değişim firmamız tarafında yalnızca kargo taşıma esnasında kargo firması sebebiyle kaynaklanmış herhangi bir hasar söz konusu olduğunda değerlendirebilir.